  • AF-PD4.92-3.35C3NP50.00-3.00
AF-PD4.92-3.35C3NP50.00-3.00
advertisement
Manufacturer No:
AF-PD4.92-3.35C3NP50.00-3.00
Manufacturer:
All Flex Inc.
HK JDW NO:
25-AF-PD4.92-3.35C3NP50.00-3.00
Package:
Description:
FLEX HTR .007" W/O PSA +/- 10%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AF-PD4.92-3.35C3NP50.00-3.00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Polyimide
  • Shape
    Circular
  • Feature
    Leads Potted, User Selectable Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Foil
  • Resistance
    50Ohms
  • Color
    Brown
  • Lead Length
    3.000 76.20mm
  • Temperature - Peak
    302°F~392°F 150°C~200°C
  • Watt Density @ 12V
    100 mW/in2 ~ 20 W/in2
  • Diameter
    4.920 124.97mm