  • AF0402FR-07324KL
AF0402FR-07324KL
advertisement
Manufacturer No:
AF0402FR-07324KL
HK JDW NO:
898-AF0402FR-07324KL
Datasheet:
AF0402FR-07324KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 324kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15351
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AF0402FR-07324KL
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    324kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
  • Power Rating
    62.5mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm