  • AF0402JR-07680RL
AF0402JR-07680RL
advertisement
Manufacturer No:
AF0402JR-07680RL
HK JDW NO:
898-AF0402JR-07680RL
Datasheet:
AF0402JR-07680RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AF0402JR-07680RL
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Max Power Dissipation
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm