  • AF0603JR-073K3L
AF0603JR-073K3L
advertisement
Manufacturer No:
AF0603JR-073K3L
HK JDW NO:
898-AF0603JR-073K3L
Datasheet:
AF0603JR-073K3L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16190
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AF0603JR-073K3L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm