  • AF816M157502-T
AF816M157502-T
advertisement
Manufacturer No:
AF816M157502-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-AF816M157502-T
Package:
Datasheet:
AF816M157502-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AF816M157502-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    GPS
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    1.575GHz
  • Polarization
    LINEAR HORIZONTAL/LINEAR VERTICAL
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    0dBi
  • Frequency Range
    1.574GHz~1.576GHz
  • RF/Microwave Device Type
    HELIX ANTENNA
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Height
    1.6002mm
  • Length
    8mm
  • Width
    1.6mm