  • AFAC110020-S698
AFAC110020-S698
advertisement
Manufacturer No:
AFAC110020-S698
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AFAC110020-S698
Package:
Datasheet:
AFAC110020-S698
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AFAC110020-S698
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Series
    AFAC
  • Feature
    Cable - 100mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    4G, LTE
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    698MHz~960MHz 1.71GHz~2.69GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    PCB Trace
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    829MHz 2.2GHz
  • Height (Max)
    0.008 0.20mm