  • AFD50-22-55SY-LC
AFD50-22-55SY-LC
advertisement
Manufacturer No:
AFD50-22-55SY-LC
HK JDW NO:
795-AFD50-22-55SY-LC
Package:
Datasheet:
AFD50-22-55SY-LC
Description:
Receptacle Housing Aluminum Alloy Panel Mount Nickel 55 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
Step5Bar-code shipping tag
AFD50-22-55SY-LC
    Plastic
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Number of Positions
    55
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    2.3kV
  • Orientation
    Y
  • Current Rating
    7.5A