  • AFD56-24-19SN-LC
AFD56-24-19SN-LC
advertisement
Manufacturer No:
AFD56-24-19SN-LC
HK JDW NO:
795-AFD56-24-19SN-LC
Package:
Datasheet:
AFD56-24-19SN-LC
Description:
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Nickel 19 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
Step5Bar-code shipping tag
AFD56-24-19SN-LC
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Number of Positions
    19
  • Voltage - Rated
    2.3kV
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    7.5A