  • AFD57-18-32SX-LC
AFD57-18-32SX-LC
advertisement
Manufacturer No:
AFD57-18-32SX-LC
HK JDW NO:
795-AFD57-18-32SX-LC
Package:
Datasheet:
AFD57-18-32SX-LC
Description:
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Nickel 32 Positions Bulk Bayonet Lock Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
Step5Bar-code shipping tag
AFD57-18-32SX-LC
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Number of Positions
    32
  • Voltage - Rated
    2.3kV
  • Orientation
    X
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    7.5A