  • AFD57-24-31PY-6139
AFD57-24-31PY-6139
advertisement
Manufacturer No:
AFD57-24-31PY-6139
HK JDW NO:
795-AFD57-24-31PY-6139
Package:
Description:
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Cadmium 31 Positions Bulk Bayonet Lock Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
Step5Bar-code shipping tag
AFD57-24-31PY-6139
    Plastic
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Type
    For Male Pins
  • Number of Positions
    31
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    2.3kV
  • Orientation
    Y
  • Current Rating
    7.5A