  • AFEM-S105-BLKG
AFEM-S105-BLKG
advertisement
Manufacturer No:
AFEM-S105-BLKG
Manufacturer:
Broadcom
HK JDW NO:
107-AFEM-S105-BLKG
Package:
14-SMD
Datasheet:
Description:
IC FRONT END MOD 5GHZ WIFI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AFEM-S105-BLKG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SMD
  • Number of Pins
    14
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • HTS Code
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    5.15GHz~5.85GHz
  • Max Supply Voltage
    4.2V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Impedance
    50Ohm
  • Nominal Supply Current
    105mA
  • Telecom IC Type
    TELECOM CIRCUIT
  • RF Type
    General Purpose
  • Noise Figure
    1.3 dB
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    3.2mm