  • AFS20A15-2017.50-T2
AFS20A15-2017.50-T2
advertisement
Manufacturer No:
AFS20A15-2017.50-T2
HK JDW NO:
5-AFS20A15-2017.50-T2
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FILTER SAW 2017.50 MHZ SMD
Step5Bar-code shipping tag
AFS20A15-2017.50-T2
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.9 (mm)/L0.079XB0.063XH0.035 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -30°C
  • Bandwidth
    15MHz
  • Filter Type
    SAW FILTER
  • Insertion Loss
    1.25dB
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Frequency - Cutoff or Center
    2.018GHz
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Center or Cutoff Frequency (fo/fc)
    2017.5MHz
  • Height (Max)
    0.035 0.90mm