  • AH083F245001-T
AH083F245001-T
advertisement
Manufacturer No:
AH083F245001-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-AH083F245001-T
Package:
Datasheet:
AH083F245001-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AH083F245001-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    Bluetooth, WiMax™, WLAN, Zigbee™
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    2.45GHz
  • Polarization
    LINEAR HORIZONTAL/LINEAR VERTICAL
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    1.8dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Omnidirectional
    NO
  • Height
    990.6μm
  • Length
    8mm
  • Width
    3mm