  • AH72514609-A
AH72514609-A
advertisement
Manufacturer No:
AH72514609-A
HK JDW NO:
590-AH72514609-A
Package:
Datasheet:
AH72514609-A
Step5Bar-code shipping tag
AH72514609-A
  • Operating Temperature
    -25°C~80°C
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC 600mA DC
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Operating Force
    110gf
  • Overtravel
    0.030 (0.76mm)
  • Differential Travel
    0.020 (0.5mm)
  • Pretravel
    0.063 (1.6mm)
  • Operating Position
    0.602 (15.3mm)