  • AHA500FB-5R62
AHA500FB-5R62
advertisement
Manufacturer No:
AHA500FB-5R62
HK JDW NO:
898-AHA500FB-5R62
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
5.62Ohm, ±1%,
Step5Bar-code shipping tag
AHA500FB-5R62
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.650W 15.00mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.62Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm