  • AHP500JB-9R1
AHP500JB-9R1
advertisement
Manufacturer No:
AHP500JB-9R1
HK JDW NO:
898-AHP500JB-9R1
Description:
9.1Ohm, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
AHP500JB-9R1
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.650W 15.00mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    9.1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm