  • AIAP-02-102K
AIAP-02-102K
advertisement
Manufacturer No:
AIAP-02-102K
HK JDW NO:
5-AIAP-02-102K
Datasheet:
AIAP-02-102K
Description:
FIXED IND 1MH 400MA 2.3 OHM TH
Step5Bar-code shipping tag
AIAP-02-102K
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    AIAP-02
  • Size / Dimension
    0.252Diax0.551L 6.40mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.3Ohm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Length
    13.97mm