  • AIKW50N60CTXKSA1
AIKW50N60CTXKSA1
advertisement
Manufacturer No:
AIKW50N60CTXKSA1
HK JDW NO:
376-AIKW50N60CTXKSA1
Datasheet:
AIKW50N60CTXKSA1
Step5Bar-code shipping tag
AIKW50N60CTXKSA1
    TO-247-3
  • Supplier Device Package
    PG-TO247-3-41
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Power - Max
    333W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    80A
  • Test Condition
    400V, 50A, 7Ohm, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2V @ 15V, 50A
  • Gate Charge
    310nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    150A
  • Td (on/off) @ 25°C