  • AIMC-0805-22NJ-T
AIMC-0805-22NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AIMC-0805-22NJ-T
HK JDW NO:
5-AIMC-0805-22NJ-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AIMC-0805-22NJ-T
Description:
Quantity:
In Stock : 5876
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AIMC-0805-22NJ-T
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    500mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.4GHz
  • Q @ Freq
    15 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Q Factor
    15
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AIMC-0805
  • Published
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%