  • AIML-0805-2R2K-T
AIML-0805-2R2K-T
advertisement
Manufacturer No:
AIML-0805-2R2K-T
HK JDW NO:
5-AIML-0805-2R2K-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AIML-0805-2R2K-T
Description:
Quantity:
In Stock : 682
Step5Bar-code shipping tag
AIML-0805-2R2K-T
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    AIML-0805
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    30mA
  • Current Rating
    30mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    650mOhm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 10MHz
  • Inductance Frequency - Test
    10MHz
  • Q Factor
    45
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm