  • AIRD-02-821K
AIRD-02-821K
advertisement
Manufacturer No:
AIRD-02-821K
HK JDW NO:
5-AIRD-02-821K
Datasheet:
AIRD-02-821K
Description:
FIXED IND 820UH 1.3A 590 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
AIRD-02-821K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIRD-02
  • Size / Dimension
    0.827Dia 21.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    1.3A
  • Lead Pitch
    19mm
  • Lead Length
    12.5mm
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    590mOhm Max
  • Max DC Current
    3.4A
  • Diameter
    21mm
  • Height
    21.0058mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm