  • AIRD-03-1R0M
AIRD-03-1R0M
advertisement
Manufacturer No:
AIRD-03-1R0M
HK JDW NO:
5-AIRD-03-1R0M
Datasheet:
AIRD-03-1R0M
Description:
Quantity:
In Stock : 262
Step5Bar-code shipping tag
AIRD-03-1R0M
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIRD-03
  • Size / Dimension
    1.102Dia 28.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating (Amps)
    21A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    21A
  • Lead Pitch
    22mm
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1Hz
  • DC Resistance (DCR)
    3mOhm Max
  • Max DC Current
    116A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1Hz
  • Current - Saturation
    116A
  • Diameter
    28mm
  • Height
    21.0058mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    21mm