  • AIRD-03-680K
AIRD-03-680K
advertisement
Manufacturer No:
AIRD-03-680K
HK JDW NO:
5-AIRD-03-680K
Datasheet:
AIRD-03-680K
Description:
FIXED IND 68UH 9A 29 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
AIRD-03-680K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIRD-03
  • Size / Dimension
    1.102Dia 28.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    9A
  • Lead Pitch
    22mm
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    1Hz
  • DC Resistance (DCR)
    29mOhm Max
  • Max DC Current
    15A
  • Diameter
    28mm
  • Height
    21.0058mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm