  • AISC-0805F-100G-T
AISC-0805F-100G-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0805F-100G-T
HK JDW NO:
5-AISC-0805F-100G-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AISC-0805F-100G-T
Description:
FIXED IND 10UH 98MA 4.7 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0805F-100G-T
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    AISC-0805F
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    98mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.7Ohm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    10
  • Height
    1.5494mm
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm