  • AISC-1008-R82G-T
AISC-1008-R82G-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1008-R82G-T
HK JDW NO:
5-AISC-1008-R82G-T
Datasheet:
AISC-1008-R82G-T
Description:
Quantity:
In Stock : 11
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1008-R82G-T
  • Type
    Parameter
    Select All
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.61Ohm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    330MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Height
    2.286mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm
  • Length
    2.8956mm
  • Width
    2.79mm