  • AISC-1008F-3R9G-T
AISC-1008F-3R9G-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1008F-3R9G-T
HK JDW NO:
5-AISC-1008F-3R9G-T
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
AISC-1008F-3R9G-T
Description:
Quantity:
In Stock : 875
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1008F-3R9G-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    AISC-1008F
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    420mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    420mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Q @ Freq
    26 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Q Factor
    32
  • Height
    2.286mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm
  • Length
    2.8956mm
  • Width
    2.79mm