  • AISR-875-680M
AISR-875-680M
advertisement
Manufacturer No:
AISR-875-680M
HK JDW NO:
5-AISR-875-680M
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
AISR-875-680M
Step5Bar-code shipping tag
AISR-875-680M
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AISR-875
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating
    1.1A
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Inductor Application
    FILTER CHOKE
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Diameter
    7.8mm
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm