  • AIUR-06-222K
AIUR-06-222K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-06-222K
HK JDW NO:
5-AIUR-06-222K
Datasheet:
AIUR-06-222K
Description:
FIXED IND 2.2MH 410MA 2.4 OHM TH
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-06-222K
    Ferrite
  • Manufacturer Package Identifier
    AIUR-06RADIAL
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIUR-06
  • Size / Dimension
    0.500Dia 12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    410mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    410mA
  • Lead Pitch
    7.37mm
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Inductance
    2.2mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.4Ohm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    600mA
  • Height
    18.034mm
  • Height Seated (Max)
    0.710 18.03mm
  • Length
    18mm