  • AIUR-06-391K
AIUR-06-391K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-06-391K
HK JDW NO:
5-AIUR-06-391K
Datasheet:
AIUR-06-391K
Description:
Quantity:
In Stock : 23
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-06-391K
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIUR-06
  • Size / Dimension
    0.500Dia 12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.1A
  • Lead Pitch
    7.37mm
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Inductance
    390μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    416mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Height
    18mm
  • Height Seated (Max)
    0.710 18.03mm