  • AIUR-15-181K
AIUR-15-181K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-15-181K
HK JDW NO:
5-AIUR-15-181K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
AIUR-15-181K
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-15-181K
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2004
  • Series
    AIUR-15
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2.5A
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm