  • AIUR-16-181K
AIUR-16-181K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-16-181K
HK JDW NO:
5-AIUR-16-181K
Datasheet:
AIUR-16-181K
Description:
Quantity:
In Stock : 96
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-16-181K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    385mA
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    456mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    390mA
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm