  • AIUR-16-271K
AIUR-16-271K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-16-271K
HK JDW NO:
5-AIUR-16-271K
Datasheet:
AIUR-16-271K
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-16-271K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    385mA
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    625mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    320mA
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm