  • AKIT-GPSS746MP-001
AKIT-GPSS746MP-001
advertisement
Manufacturer No:
AKIT-GPSS746MP-001
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-AKIT-GPSS746MP-001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AKIT-GPSS746MP-001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    Multi-band Survivor™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    EVDO, GPS, LTE
  • Ingress Protection
    IP66
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    746MHz~798MHz 821MHz~896MHz 1.85GHz~1.99GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, Navigation
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    3
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    772MHz 858MHz 1.575GHz 1.92GHz
  • Height (Max)
    16.457 418.00mm