  • AL5809EV1-150
AL5809EV1-150
advertisement
Manufacturer No:
AL5809EV1-150
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AL5809EV1-150
Package:
Datasheet:
AL5809EV1-150
Description:
EVAL BOARD FOR AL5809 150MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AL5809EV1-150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Box
  • Published
    2015
  • Feature
    Dimmable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    2.5V~60V
  • Output Current per Channel
    150mA
  • Utilized IC / Part
    AL5809
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Current - Output / Channel
    150mA