  • ALC80F333CF025
ALC80F333CF025
advertisement
Manufacturer No:
ALC80F333CF025
HK JDW NO:
417-ALC80F333CF025
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
ALC80F333CF025
Description:
ALC80 33000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
ALC80F333CF025
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    33000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    36mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    31mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    8.63A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    10.78A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm