  • ALH105K271A022
ALH105K271A022
advertisement
Manufacturer No:
ALH105K271A022
HK JDW NO:
192-ALH105K271A022
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1UF 275VAC 32X20X11MM LS=27.5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALH105K271A022
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Mfr
    Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Series
    ALH
  • Size / Dimension
    1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
  • Features
    85C/85% Humidity
  • Voltage Rating - AC
    275V