  • ALM200PS12C2-8
ALM200PS12C2-8
advertisement
Manufacturer No:
ALM200PS12C2-8
HK JDW NO:
906-ALM200PS12C2-8
Package:
Datasheet:
ALM200PS12C2-8
Step5Bar-code shipping tag
ALM200PS12C2-8
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    ALM200 (200W)
  • Size / Dimension
    8.23Lx3.23W x 1.69 H 209.0mmx82.0mmx43.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    200W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, CSA, PSE, RCM, TUV
  • Current - Output (Max)
    16.7A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Rectangular, 4 Position
  • No Load Power Consumption
    150mW Max