  • ALM85US19C2-8
ALM85US19C2-8
advertisement
Manufacturer No:
ALM85US19C2-8
HK JDW NO:
906-ALM85US19C2-8
Package:
Datasheet:
ALM85US19C2-8
Description:
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ALM85US19C2-8
    Select All
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    5.31Lx2.44W x 1.46 H 135.0mmx62.0mmx37.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    4.47A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    85W
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    ALM85 (85W)