  • ALPHA-TX915S
ALPHA-TX915S
advertisement
Manufacturer No:
ALPHA-TX915S
Manufacturer:
RF Solutions
HK JDW NO:
661-ALPHA-TX915S
Package:
Module
Datasheet:
ALPHA-TX915S
Description:
RF TRANSMITTER FSK 915MHZ MODULE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALPHA-TX915S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    2.2V~5.4V
  • Frequency
    915MHz
  • Data Interface
    Solder Pad
  • Power - Output
    4dBm
  • Data Rate (Max)
    115.2kbps
  • Current - Transmitting
    12.5mA