  • ALS71C432QC400
ALS71C432QC400
advertisement
Manufacturer No:
ALS71C432QC400
HK JDW NO:
417-ALS71C432QC400
Description:
ALS71 4300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS71C432QC400
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    4300μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    48mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    31mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    12.4A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    18.1A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.717 69.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%