  • ALS71H512LM400
ALS71H512LM400
advertisement
Manufacturer No:
ALS71H512LM400
HK JDW NO:
417-ALS71H512LM400
Description:
ALS71 5100μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS71H512LM400
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    5100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    36mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Lifetime @ Temp
    19000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    21mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    14.5A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    23.5A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    5.236 133.00mm