  • ALS71P623NP100
ALS71P623NP100
advertisement
Manufacturer No:
ALS71P623NP100
HK JDW NO:
417-ALS71P623NP100
Description:
ALS71 62000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS71P623NP100
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ALS71
  • Size / Dimension
    3.031Dia 77.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    62000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    10mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    28.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    31.2A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    5.827 148.00mm