  • ALS81A153QW350
ALS81A153QW350
advertisement
Manufacturer No:
ALS81A153QW350
HK JDW NO:
417-ALS81A153QW350
Description:
ALS81 15000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81A153QW350
  • Impedance
    11mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    21.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    30A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    6.732 171.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    15000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    16mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C