  • ALS81A822QP450
ALS81A822QP450
advertisement
Manufacturer No:
ALS81A822QP450
HK JDW NO:
417-ALS81A822QP450
Description:
ALS81 8200μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81A822QP450
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    8200μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    24mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    16mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    18.7A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    27.4A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    5.827 148.00mm