  • ALS81C304QS063
ALS81C304QS063
advertisement
Manufacturer No:
ALS81C304QS063
HK JDW NO:
417-ALS81C304QS063
Description:
ALS81 300000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81C304QS063
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    300000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    7mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    35.4A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    36.9A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    7.717 196.00mm