  • ALS81H512LM350
ALS81H512LM350
advertisement
Manufacturer No:
ALS81H512LM350
HK JDW NO:
417-ALS81H512LM350
Description:
ALS81 5100μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81H512LM350
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    5100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    36mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    22mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    12.3A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    20.6A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    5.236 133.00mm