  • ALSR058K200JE07
ALSR058K200JE07
advertisement
Manufacturer No:
ALSR058K200JE07
HK JDW NO:
873-ALSR058K200JE07
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 8.2kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
ALSR058K200JE07
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    5W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    22.23mm
  • Width
    7.92mm