  • AMA36AR4-120300Y
AMA36AR4-120300Y
advertisement
Manufacturer No:
AMA36AR4-120300Y
HK JDW NO:
21-AMA36AR4-120300Y
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Step5Bar-code shipping tag
AMA36AR4-120300Y
  • Weight
    0.289 lb (131.00 g)
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Series
    AMA36-Y
  • Power (Watts)
    36 W
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90 ~ 264 VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Australia
  • Cord Length
    60.2" (1.50m)
  • Input Connector
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW (Max)