  • AMA65BK2-240200Y
AMA65BK2-240200Y
advertisement
Manufacturer No:
AMA65BK2-240200Y
HK JDW NO:
21-AMA65BK2-240200Y
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
Step5Bar-code shipping tag
AMA65BK2-240200Y
  • Weight
    0.661 lb (300.00 g)
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Series
    AMA65-Y
  • Power (Watts)
    48 W
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90 ~ 264 VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    United Kingdom
  • Cord Length
    60.2" (1.50m)
  • Input Connector
  • Output Connector
    Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW (Max)