  • AME2-12SJZ
AME2-12SJZ
advertisement
Manufacturer No:
AME2-12SJZ
HK JDW NO:
21-AME2-12SJZ
Package:
Datasheet:
AME2-12SJZ
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 0.167A 2W 4-Pin
Step5Bar-code shipping tag
AME2-12SJZ
    Select All
  • Product Weight (g)
    20
  • Tolerance
    ±6(Typ)
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Encapsulated
  • Pin Count
    4
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    2%(Typ)
  • Load Regulation
    5%(Typ)